Cariere

Numele postului: programator C++

Responsabilităţi:

- participa la dezvoltarea de produse noi
- se implica pe parcursul întregului ciclu de viata al produsului software

Cerinte:

- cunostinte bune în limbajul C++
- cunostinte bune MFC
- cunostinte solide privind concepte object oriented programming

Constituie avantaj:

- cunostinte medii de UML
- cunostinte SQL Server
- cunostinte .NET
- studii superioare de informatica, automatica, electronica sau similare
- bune abilitati de comunicare si de lucru în echipa
- limba engleza

Oferta (bonusuri, beneficii):

- pachet salarial competitiv (functie de nivelul de competenta si performanta) si posibilitati de dezvoltare într-o companie puternica
- dezvoltarea carierei si training specific;
- teambuilding-uri inter si intradepartamentale
- posibilitatea afirmarii într-o echipa de profesionisti

Găsiți aici informații privind politica de confidențialitate și protecția datelor cu caracter personal pentru candidați

Numele postului: cercetător ştiinţific

Responsabilitati:

- Realizează activităţi cercetare şi dezvoltare pentru atingerea obiectivelor asumate în cadrul proiectelor de cercetare desfășurate în cadrul SOFTWIN

Cerinţe:

- Absolvent al unei instituţii de învăţământ superior, profil IT
- Experienţă de lucru în domeniul IT de minim 2 ani
- Experienţă în proiecte de cercetare
- Cunoștințe bune de C++ si OOP
- Comunicare interpersonală, rezolvarea problemelor;
- Gândire logică, capacitate de analiză, iniţiativă, spirit de echipă, inteligenţă tehnică;
- Flexibilitate, rezistenţă la stres, atitudine pozitivă şi constructivă;

Beneficii:

- Posibilitatea continuarii si dezvoltarii carierei in cadrul uneia dintre cele mai mari companii de software din Romania;
- Asigurare medicala;
- Pachet salarial atractiv;
- Mediu de lucru competitiv.

NOTA:
Candidatii interesati sunt rugati sa isi depuna candidatura pana la data de 15 octombrie 2014 impreuna cu cererea disponibila aici. Vor fi contactati pentru interviu doar candidatii selectati.